Mistrzostwa Europy w Sumo Rakvere 2018 Estonia

Duży sukces odniósł zawodnik JUDO Zielińscy Kwidzyn Miłosz Baszczyński reprezentujący UKSJ NIPPON Olsztyn który pod opieką trenerów Aleksandra Wolskiego oraz Artura Korocińskiego wystartował w  rozgrywanych w dniach 26-28.10.2018r w Estońskim Rakvere Mistrzostwach Europy Młodzików, Kadetów i Juniorów w Sumo.

Powołany do reprezentacji Polski  Miłosz Baszczyński trenowany przez Tomasza Wiśniewskiego wraz z drużyną zajął II m-ce i zdobył srebrny medal. To największe osiągnięcie sportowe w dotychczasowej karierze zawodnika z Kwidzyna.  Drużyna reprezentująca Polskę w drodze do finału pokonała reprezentację Węgier, Estonii oraz Rosję. W finale reprezentacja Polski uległa reprezentacji Ukrainy zajmując ostatecznie II m-ce.

Cała drużyna reprezentująca Polskę pokazała w  turnieju hart ducha oraz dużą determinację w dążeniu do uzyskania  sukcesu sportowego co zaowocowało dotarciem do finału i zdobycie  srebrnego medalu Mistrzostw Europy w Sumo.

Na słowa uznania zasługują zawodniczka JUDO Zielińscy Kwidzyn Klaudia Kaczor która w Mistrzostwach Europy  w Sumo w rywalizacji indywidualnej Młodziczek  kat. 45kg. zajęła V m-ce. oraz Miłosz Baszczyński który indywidualnie w kategorii Młodzików w wadze +70kg zajął V m-ce.

Wszystkim zawodnikom oraz trenerom składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów w rywalizacji sportowej na arenie Krajowej i Międzynarodowej.

20181026_203711

Zarząd JUDO Zielińscy Kwidzyn

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s